AŤ MÉ SRDECE HOŘÍ / VSTUPENKY NA KŮR

MUSIL Stabat Mater

Podařilo se nám vyjednat 20 přístavků na nedělní vyprodaný koncert. A kromě toho ještě 20 exkluzivních míst na sezení na kůru. Všech 40 vstupenek pustíme do podeje přesně v 16.00, fyzicky i online. 

Vstupenky na kůr zakoupíte v této události, přístavky v druhé události zde.

Text středověké sekvence Stabat Mater není popisem Kristových pašijí či bolestí jeho matky, ale rozsáhlou zpívanou modlitbou. Dej, ať mohu trpět, plakat, hořet. Takto se mohl v tichosti modlit i dlouholetý varhaník brněnské katedrály František Musil, tichý a pokorný skladatel, jehož zhudebnění nyní ožije po dlouhých desetiletích.

Společný zpěv – ať už v klášterech, na kostelních kůrech a od 19. století i v dalších společenských formách – měl v Brně vždy klíčové postavení, což se týká i Velikonočního festivalu. Proto po unikátním společném provedení Schnittkeho Koncertu pro sbor v roce 2019 je pozapomenuté Musilovo Stabat Mater vítanou příležitostí, aby přední brněnské smíšené sbory spojily síly nejen své, ale též ve spolupráci s Filharmonií Brno. 

 

FRANTIŠEK MUSIL Stabat Mater

 

Lucie Kašpárková soprán

Jarmila Balážová mezzosoprán

Martin Javorský tenor

František Zahradníček bas

spojené brněnské sbory: Ars Brunensis, Ensemble Versus, Gaudeamus Brno, Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, Vox Iuvenalis

Filharmonie Brno

dirigent Tomáš Krejčí

 

Místo konání: Katedrála sv. Petra a Pavla

Lorem Ipsum
Začátek události:
02/04/2023
neděle – 19:00
Místo konání: